Krótki rys historyczny

Grand powstał w 1984 jako Zakład Ślusarski w garażu rodzinnym Gryglów o powierzchni 24 m2. Zimą zajmowano się podkowami dla koni a latem dorabianiem części i naprawą snopowiązałek. Z biegiem lat Grand oparł działalność na trzech filarach: budownictwie, turystyce i przeróbce metalu.

Dzięki solidnej wieloletniej pracy zdobył uznanie jako generalny wykonawca. Markę i wysoką pozycję u inwestorów na rynku krajowym zapewnił wykwalifikowany zespół pracowników.

Od 2005 roku jest właścicielem Resortu wypoczynkowego w Chotowej z Hotelem Spa nad zalewem z piaszczystą plażą zanurzonym w sosnowo- dębowym lesie.
W 2010 roku firma nabyła stację w Bartkowej - Pasadowej funkcjonującą pod brandem Bliska należącym do grupy Orlen.

W dorobku firmy Grand są liczne realizacje budynków administracyjnych, użyteczności publicznej np. Komendy Policji w Opocznie , Gimnazjum w Leśnicy, starostwa w Jaworze, Urzędu Gminy w Długołęce, Głusku, hale sportowe w Bobowej, Wiśniowej Górze, Karpaczu, Nowej Białej. Renowacja Pałacu w Biedrzychowicach, Komendy Policji w Łodzi, budowa wyciągów w Jurgowie, Ździarze i wiele innych "śladów na ziemi”.

W 2015 roku w stolicy gminy Korzennej oddano do użytku nowoczesny Zakład Produkcyjny z zapleczem biurowym. W ten sposób firma dołącza technologicznie do światowej elity w obróbce precyzyjnej.

Założycielem i właścicielem firmy jest Andrzej Grygiel z Jasiennej z wykształcenia samochodziarz z zamiłowaniem społecznik , samorządowiec, służący ludziom. W latach 80 aktywny działacz Związku Młodzieży Wiejskiej w wolnej Polsce Rzemieślnik - przedsiębiorca, organizator - pasjonat tworzenia.

Mariola i Andrzej Grygiel, właściciele firmy Grand

Nowa siedziba firmy, otwarta w 2015 r.


Wybrane momenty firmy GRAND